X
X

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıNASA Nedir? (Tarihi, Programları)

NASA Nedir? (Tarihi, Programları)

NASA, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) uzay programlarını yürüten kurumdur. ABD’nin uzay çalışmalarına yön veren bir kurum olan NASA, “Ay’a ayak basan ilk insan” programı olan Apollo’yu başarıyla uygulamıştır. Amerika ile Rusya arasındaki uzay yarışında “uzaya ilk uydu ve ilk insan gönderme” yarışını Rusya, “Ay’a ilk insan gönderme” yarışını da Amerika kazandı. NASA, halen çok sayıda uzay programını yürütüyor ve uyguluyor. NASA, “National Aeronautics and Space Administration” ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçesi “Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi” şeklindedir. Uzaya gidememe ihtimaliniz çok yüksek; ancak makalemizde NASA ve uzay çalışmaları ile ilgili birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(7 defa görüntülendi. / 12 kişi faydalı buldu.)

Uzmana Danışın!

Dijital İş Yerim, alanında uzman ekibimiz ile görüntülü konuşmak için aşağıda müsait durumda bulunan müşteri temsilcilerimizden birini tercih edebilirsiniz.

Temsilcilerimiz sorularınıza 13:00 ile 17:00 arasında cevap vermektedir.

Yukarıdaki temsilcilerden birini seçerek görüntülü görüşme başlattığınızda; uzaktan erişim araçları vasıtasıyla ad-soyad, eposta, ses ve görüntünüzün ve ayrıca ürün tanıtımı için açılan canlı oturumun kaydedilmesine, uzaktan ürün tanıtımı amacıyla işlenmesine, yurtdışına aktarılmasına açık rızanızla muvafakat etmiş olursunuz. Aydınlatma Metni | Dijital Mağaza Kuralları
Top