X

CES’te televizyonlar son yılların parlayan yıldızı oldu. Master Series Z9J 8K LED, Master Series A90J ve A80J OLED ile X95J ve X90J 4K LED modellerinden oluşan Bravia XR televizyonlar, bilişsel zekâya sahip ilk televizyon modelleri olarak bu seneki fuara damgasını vurdu. TV modelleri algoritmasıyla görme ve işitme duyularını taklit ediyor. İşlem gücü geleneksel yapay zekâdan farklı olduğunu ortaya koyuyor. Sony Pictures premium ve IMAX Enhanced koleksiyonu ile gelen BRAVIA XR modelleri gerçekliği son derece başarılı şekilde aktarıyor.

Bu seriler için üretici firma şöyle bir açıklama yapıyor;

 

''Bilişsel zeka nedir?

Dünyayı algılayışımız, gözlerimizden ve kulaklarımızdan aynı anda beynimize gelen bilgilere dayalıdır. Bilindik Yapay Zeka renk, kontrast ve ayrıntı gibi unsurları ancak tek tek algılayıp analiz edebilir. Cognitive Processor XR ise tıpkı beynimiz gibi, her unsuru aynı anda çapraz analiz eder.

Tıpkı beynimiz gibi, yüzlerce bilgiyi analiz eder

Cognitive Processor XR, bu gerçekliğe yakınlık hissini oluşturmak için ekranı yüzlerce bölgeye ayırır ve bu bölgelerdeki her nesneyi daha önce olmadığı kadar iyi tanımlar. Üstelik görüntüyü oluşturan yüz binlerce farklı unsuru bir saniye içinde çapraz analiz edebilir, tıpkı beyinlerimizin işleyişi gibi.

Tıpkı gözlerinizin dünyayı algıladığı gibi görünen görüntüler 

 

Gerçekçi görüntü için her unsur dengeli bir uyum içinde

Tüm görüntü unsurlarının aynı seviyeye ayarlandığı geleneksel bir TV’nin aksine, çapraz analiz özellikli BRAVIA XR TV’ler, her unsuru birlikte en iyi sonucu verecek şekilde ayarlar; dolayısıyla her şey uyumludur ve tamamen doğal gelir.

 
Gözlerinizle aynı şekilde odaklanır

BRAVIA XR TV’ler, gözlerimizle aynı şekilde işler, bir sahnedeki ana odak noktasını algılar ve bir nesnedeki her ayrıntıyı iyileştirir; böylece tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, doğal bir derinlik algısıyla nesne ön plana çıkar. 

Daha gerçekçi, daha etkileyici bir ses alanı yaratıyoruz, tıpkı gerçek hayatta duyduğunuz gibi

Sizi aksiyonun içine çekecek şekilde konumlandırılan ses

Sesin nereden geldiğini isabetli bir şekilde belirleyerek ve bu sesi ekranın doğru noktasına yerleştirerek insan kulağını taklit eden gelişmiş ses işlemeyle, BRAVIA XR TV’lerimiz sizi sahnenin tam ortasına taşır.'' dedi.

 

Top